Najczęściej zadawane pytania – inne aspekty podwieszanych sufitów

 • 1. P:  Jak można kupić płyty Armstrong i ruszty; czy można je odebrać bezpośrednio od firmy?

O: Nasze produkty są sprzedawane tylko przez autoryzowanych dystrybutorów, którzy mają punkty sprzedaży w większości dużych miast i obszarów miejskich. Pełną listę tych punktów w Twoim regionie można uzyskać od zespołu technicznego ds. sprzedaży lub korzystając z naszej strony internetowej.

Powrót do góry ^


 • 2. P:  Z czego składają się płyty z włókien mineralnych?

O: Nasze płyty z włókien mineralnych są wykonane z połączenia naturalnie występujących, przetworzonych i poddanych recyklingowi materiałów w różnych proporcjach w zależności od typu płyty: wełna mineralna, glina, perlit, celuloza i skrobia zmieszane w procesie formowania na mokro oraz utwardzenia przez ogrzewanie. Powierzchnia materiału może być następnie malowana farbą na bazie wody lub laminowana dekoracyjną powłoką i lakierowana. Wszystkie te materiały są bezpieczne dla środowiska, a nasze fabryki spełniają wymagania normy ISO 14001.
Uwaga: Azbest w jakiejkolwiek formie nie jest i nigdy nie był używany do produkcji płyt sufitowych Armstrong.

Powrót do góry ^


 • 3. Jaka jest różnica pomiędzy sufitami „miękkimi” a „twardymi” z włókien mineralnych?

O: Wszystkie sufity z włókien mineralnych firmy Armstrong zawierają wełnę mineralną w różnych proporcjach. „Miękki” sufit ma dużą zawartość wełny, a zatem jest bardziej porowaty, ma niższą gęstość i jest wykończony lakierowanym laminatem. To powoduje, że płyty mają wyjątkowy poziom pochłaniania dźwięku (do 1,00 Alfa w), ale ich dźwiękoizolacyjność będzie jednak bardziej umiarkowana. Z kolei „twarde” płyty będą miały niższą zawartość wełny mineralnej, wyższą zawartość gliny, niższą porowatość i wyższą gęstość. Daje to nadal dość znaczny poziom pochłaniania dźwięku, ale dźwiękoizolacyjność można uznać za wyjątkowo wysoką, tzn. Dncw 43 dB.

Powrót do góry ^


 • 4. P:  Jaki kolor RAL jest białą farbą na płytkach z włókien mineralnych Armstrong?

O: Armstrong miesza własną farbę, która nie jest idealnym odzwierciedleniem koloru odniesienia RAL, chociaż najbliższy odcień to RAL 9003. Zaleca się, aby w przypadkach, gdy dokładne dopasowanie kolorów naszych płytek i innych elementów sufitu stanowi problem, gotowe próbki wszystkich elementów krytycznych porównać przed złożeniem ostatecznego zamówienia.

Powrót do góry ^


 • 5. P:  Jaki jest kolor RAL odpowiadający Armstrong Global White Grid?

O: Nie ma bezpośredniego koloru RAL równoważnego kolorowi Global White, chociaż najbliższy odcień to RAL 9003. Zaleca się, aby w przypadkach, gdy dokładne dopasowanie kolorów naszych płytek i innych elementów sufitu stanowi problem, gotowe próbki wszystkich elementów krytycznych porównać przed złożeniem ostatecznego zamówienia.

Powrót do góry ^


 • 6. P:  Jaki jest rzeczywisty rozmiar płytek z włókna mineralnego o wymiarach 600 x 600 mm?

O: Maksymalne wymiary nigdy nie powinny być większe niż 594 x 594 mm, mogłyby jednak podlegać minimalnej tolerancji w dół.

Powrót do góry ^


 • 7. P:  Co oznacza wymiar nominalny?

O: Nominalny odnosi się do przybliżonego rozmiaru, np. nie uwzględnia tolerancji produkcyjnych. Tak więc płytka grubości 15 mm może mieć wymiar 14,6–15,4 mm.
Podobnie płytka o wymiarach 600 x 600 mm jest elementem modułu układu, który obejmuje grubość rusztu (główki), tak więc maksymalny wymiar płyty wynosi 594 x 594 mm, ale również podlega niewielkiej ujemnej tolerancji produkcji.

Powrót do góry ^


 • 8. P:  Jaka jest wartość U płyt sufitowych?

O: Nie ma takiej wartości, jak wartość U pojedynczego elementu takiego jak płytka sufitu podwieszanego. Wartość U jest miarą przenikalności cieplnej całego elementu konstrukcyjnego (takiego jak konstrukcja dachu) składającego się ze wszystkich jego części składowych. W naszej broszurze głównej znajdują się informacje na temat przewodnictwa cieplnego (λ) naszych płyt sufitowych i mogą być one wykorzystywane do obliczania wartości U konstrukcji przez inne osoby (np. Inżyniera M&E).

Powrót do góry ^


 • 9. P:  Jakie są korzyści wynikające z ruchu powietrza przez komorę sufitową?

O: Może usuwać wilgotne powietrze, które w przeciwnym razie może skraplać się na zimnych powierzchniach, a także może uszkodzić konstrukcję i sufit podwieszony.

Powrót do góry ^


 • 10. P:  Czym jest wilgotność względna i dlaczego jest ważna?

O: Jest to miara względnego poziomu nasycenia powietrza wodą (wyrażona w skali 0–100%) i jest to stosunek faktycznej ilości pary wodnej w powietrzu do ilości pary wodnej nasycającej powietrze w danej temperaturze. W związku z tym RH% należy zawsze podawać w określonej temperaturze.
W pomieszczeniach wilgoć należy kontrolować w celu zapewnienia optymalnych warunków dla:

Komfortu i samopoczucia osób
Specjalnych procesów wytwarzania / obsługi
Niezawodności urządzeń elektronicznych
Utrzymania tkanin i materiałów budowlanych w dobrym stanie
Oszczędzania energii

Powrót do góry ^


 • 11. P:  Co to jest warstwa paroizolacyjna?

O: Jest to materiał konstrukcyjny (zazwyczaj cienka membrana z tworzywa sztucznego lub podobna), która znacznie redukuje przenikanie pary wodnej przez dowolny element budynku, w który jest wbudowany. Można je znaleźć (lub mogą być wymagane) w pustych komorach sufitu, które mają małą lub żadną izolację cieplną i tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo wykraplania wilgoci padającej na tylną ścianę sufitu, co powoduje plamienie lub uszkodzenie wzoru.

Powrót do góry ^


 • 12. P:  Czy można używać pustej komory sufitu jako komory zwrotu powietrza? Jaka jest najlepsza płyta dla danego zastosowania?

O: Zasadniczo pusta przestrzeń sufitu może być użyta jako komora powietrzna powrotu, o ile jest to do zaakceptowania przez inżyniera architekta i/lub inżyniera M&E. W tym przypadku nie ma „najlepszej” płyty, gdyż zależy to od dopuszczalnego upływu powietrza przez sufit. Dysponujemy danymi dotyczącymi upływu powietrza dla niektórych naszych sufitów. Nasze sufity o niskiej gęstości (miękkie włókna) raczej się nie nadają ze względu na ich porowatość.

Powrót do góry ^


 • 13. P:  Jaki produkt jest szczególnie zalecany do kontroli hałasu w miejscach o wysokiej wilgotności?

O: Nasza płytka Ceramaguard nadaje się do stosowania w warunkach do 100% wilgotności względnej, a dodatkowo oferuje pochłanianie dźwięku w zakresie 0,55 (MH) αw. Dzięki takiemu pochłanianiu dźwięku stosowane w przestrzeniach, w których występują słabe lub żadne elementy wykończeniowe pochłaniające dźwięk, przyczyni się w znacznym stopniu do kontrolowania poziomu hałasu o średniej i wysokiej częstotliwości.

Powrót do góry ^


 • 14. P:  Czy sufitowy ruszt nośny powinien być uziemiony lub połączony z masą?

O: Firma Armstrong Ceiling Solutions zleciła wykonanie niezależnego raportu, w którym stwierdza się, że w normalnych warunkach nasze sufity nie muszą być uziemione ani połączone z masą.

Powrót do góry ^


NIE WIDZISZ WŁAŚCIWEJ ODPOWIEDZI?

Jesteśmy tutaj, aby pomóc!

Telefon: (+48) 022 337 86 10