CZY WIESZ, ŻE...

Od uruchomienia przez firmę Armstrong w 1999 roku programu recyklingu płyt sufitowych poddaliśmy powtórnemu przetworzeniu ponad 15 milionów metrów kwadratowych zużytych płyt, które dzięki temu nie trafiły na składowiska odpadów.

          Przedstawione powyżej: Perla OP 0.95

Przegląd

Oferujemy kompletną obsługę w zakresie powtórnego przetwarzania akustycznych płyt sufitowych pozyskanych podczas prac rozbiórkowych, budowlanych oraz remontowych prowadzonych w ramach Państwa projektu.      

  • Brak minimalnej wielkości zamówienia płyt do odbioru – dopasujemy się do Państwa potrzeb.
  • Prowadzimy program recyklingu płyt sufitowych po osiągnięciu końca przydatności użytkowej oraz odpadów po docięciu zarówno dla nowo powstających obiektów jak też dla obiektów podlegających przebudowie/renowacji.
  • Poddajemy powtórnemu przetworzeniu WSZYSTKIE płyty sufitowe z włókien mineralnych wyprodukowane po 1 stycznia 2000 r., co sprawia, że recykling płyt sufitowych jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek.
  • Teraz, we współpracy z ogólnokrajowymi dystrybutorami wspieramy Państwa potrzeby w zakresie recyklingu - łatwy dostęp do wsparcia i doradztwa na poziomie lokalnym.

 

Jak prowadzić recykling wspólnie z firmą Armstrong:

  • Pobierz broszurę na temat programu recyklingu prowadzonych przez firmę Armstrong.
  • Prosimy o kontakt z firmą Armstrong, aby zapoznać się z obowiązującymi warunkami programu recyklingu oraz aby uzyskać więcej informacji na ich temat.

 

Korzyści prowadzenia recyklingu wspólnie z firmą Armstrong

  • Brak kosztów składowania na wysypiskach lub kosztów kontenerów na odpady. Prowadzimy odbiór zużytych płyt sufitowych we własnym zakresie.
  • Brak minimalnej wielkości zamówienia płyt do odbioru - pomożemy Państwu sprawić, aby zużyte płyty nie trafiały na składowiska odpadów.
  • Programy recyklingu po osiągnięciu końca przydatności użytkowej produktu (ang. End-of-Life - EOL) oraz recyklingu odpadów po docięciu (ang. Off-Cut - OCR) zarówno dla nowo powstających obiektów jak też dla obiektów podlegających przebudowie/renowacji.
  • Program przetwarzania płyt sufitowych pozwala uzyskać wyższą ocenę w systemach certyfikacji LEED®, BREEAM, HQE, DGNB oraz Ska poprzez uwzględnienie recyklingu sufitów w planie gospodarowania odpadami budowlanymi. Dowiedz się więcej

Masz pytania dotyczące naszego programu recyklingu?

Nasi eksperci chętnie udzielą Ci pomocy!

Telefon: (+48) 22 337 86 10

Materiał wideo

Jak poddawać recyklingowi płyty sufitowe – Salford Hospital

Projekt wg koncepcji „Cradle to Cradle”

Armstrong Ceiling Solutions stał się pierwszym producentem płyt sufitowych w Europie, który uzyskał certyfikat „Cradle to Cradle™”. Dowiedz się więcej...

Koncepcja Cradle to Cradle® (od kołyski z powrotem do kołyski) na nowo definiuje projektowanie produktów jako pozytywną siłę, prowadzącą do ich „odrodzenia się”. Uzyskane przez nas certyfikaty umożliwiają naszym klientom dobór i zakup produktów przystosowanych do recyklingu, wytworzonych z zastosowaniem procesów produkcyjnych, które minimalizują zużycie wody, korzystają z energii odnawialnej i uwzględniają odpowiedzialność społeczną producenta.

Niektóre płyty sufitowe, stanowiące część nowej generacji proekologicznych akustycznych sufitów podwieszanych, uzyskały certyfikację „Od kołyski z powrotem do kołyski" (ang. Cradle to Cradle® - C2C).                      

 

Kilka naszych produktów w ramach systemów podwieszenia otrzymało również certyfikat z oznaczeniem Cradle to Cradle Certified™:

Wykonawcy sufitów programu „Zielona Omega"

Firma Armstrong Ceiling Solutions rozpoczęła projekt budowy armii przyjaznych dla środowiska autoryzowanych instalatorów systemów sufitowych i ściennych, posiadających wiedzę z zakresu recyklingu.

Grupa firm wykonawczych skupionych w programie „Zielona Omega" to udoskonalenie programu dla firm wykonawczych „Omega" skupiającej autoryzowane firmy wykonawcze - ekspertów w montażu sufitów firmy Armstrong.

Członkowie programu Zielona Omega spełniają szereg kryteriów, w tym wymagania polityki środowiskowej, muszą ukończyć badania i szkolenia z zakresu ochrony środowiska firmy Armstrong, a także przynajmniej raz w roku wykonać jeden projekt typu „End Of Life (EOL, recykling po osiągnięciu końca przydatności użytkowej produktu)” lub „Off-Cut Recycling (OCR, recykling odpadów po docięciu)” w odniesieniu do płyt sufitowych Armstrong lub innych producentów

Aby uzyskać więcej informacji o wykonawcach z grupy Zielona Omega, prosimy o kontakt z nami.