CZY WIESZ, ŻE...

Środowisko, które tworzą obszary zabudowane ma podstawowe znaczenie dla walki ze zmianami klimatycznymi. Źródłem 40% emisji dwutlenku węgla jest energia wykorzystywana w użytkowanych przez nas budynkach.

          Przedstawione powyżej: Axiom C Canopy (l) i Perla OP 0,95 (p)

Odbicie światła

Systemy sufitowe są kluczowym czynnikiem w oszczędzaniu energii. Dobrze zaprojektowany sufit z wysokim współczynnikiem odbicia światła poprawia oświetlenie pomieszczenia, co pozwala zmniejszyć liczbę potrzebnych reflektorów, korzystać z oświetlenia o niższej mocy, obniżyć koszty eksploatacji oraz zmniejszyć intensywność chłodzenia.

Oświetlenie dzienne i elektryczne stanowią dwa główne źródła oświetlenia w miejscu pracy. Współczynnik odbicia światła od powierzchni sufitu, podłogi i ścian to drugi najważniejszy czynnik w ogólnym oświetleniu pomieszczenia, który bezpośrednio wpływa na komfort i wydajność pracy.

Korzyści stosowania sufitów o wysokim współczynniku odbicia światła

  • Współczynnik odbicia światła > = 90% = 20% oszczędności przy korzystaniu z oświetlenia pośredniego
    • Zmniejszenie całkowitych kosztów energii elektrycznej w budynku sięgające nawet 11%
    • 7% zmniejszenie kosztów energii elektrycznej służącej do zasilania systemów chłodzenia
  • Wykorzystanie sufitów o wysokim współczynniku odbicia światła, zwiększających komfort dla oczu, pozwala uzyskać wyższą ocenę w systemach certyfikacji LEED®, BREEAM, HQE, DGNB oraz Ska.

Pobierz Tabelę klas emisji sufitów podwieszanych, opracowaną przez firmę Armstrong za pomocą narzędzia do oceny proekologicznych cech materiałów budowlanych.

Masa termiczna