Sufity o wysokim współczynniku odbicia światła tworzą jaśniejsze przestrzenie.

          Przedstawione powyżej: Metalowe sufity Clip-In z perforacją niestandardową (l) i Ultima + z oświetleniem linearnym (p)

Sufity o wysokim współczynniku odbicia światła tworzą jaśniejsze przestrzenie.

Ikona odbicia światła

Dobrze zaprojektowany sufit o wysokim współczynniku odbicia światła poprawia ogólne naświetlenie i jednolitość oświetlenia pomieszczenia, co wpływa bezpośrednio na komfort pracy, dobre samopoczucie i wydajność.

Sufity z wysokim współczynnikiem odbicia światła oddają nawet 90% światła do pomieszczenia i mogą zmniejszyć zużycie energii nawet o 20%.

Systemy sufitowe są kluczowym czynnikiem w oszczędzaniu energii. Dobrze zaprojektowany sufit z wysokim współczynnikiem odbicia światła poprawia oświetlenie pomieszczenia, co pozwala zmniejszyć liczbę potrzebnych opraw oświetleniowych, korzystać z oświetlenia o niższej mocy, obniżyć koszty eksploatacji oraz zmniejszyć intensywność chłodzenia.

Współczynnik odbicia światła właściwy dla danej powierzchni to jej zdolność odbijania światła.  Światło dzienne i oświetlenie elektryczne to dwa główne źródła światła występujące w środowisku pracy. Odbicia światła przez sufit, podłogę i ściany stanowią drugi co do ważności czynnik w ogólnym oświetleniu pomieszczenia, bezpośrednio wpływając na komfort pracy i produktywność.             

Korzyści stosowania sufitów o wysokim współczynniku odbicia światła

  • Współczynnik odbicia światła > = 90% = 20% oszczędności przy korzystaniu z oświetlenia pośredniego
  • Zmniejszenie całkowitych kosztów energii elektrycznej w budynku sięgające nawet 11%
  • 7% zmniejszenie kosztów energii elektrycznej służącej do zasilania systemów chłodzenia
  • Wykorzystanie sufitów o wysokim współczynniku odbicia światła, zwiększających komfort dla oczu, pozwala uzyskać wyższą ocenę w systemach certyfikacji LEED®, BREEAM, HQE, DGNB oraz Ska.